PRESSITEADE: Lasnamäel avatakse Põhjamaade suurimaid ja moodsamaid jäähalle Tallinn Arena

Ootame teid 1. augustil kell 14.00 ühe Põhjamaade suurima ja moodsaima jäähalli Tallinn Arena pidulikule avamisele aadressil Varraku tänav 14.

Tondiraba Spordikeskuse kolmekorruseline multifunktsionaalne jäähall Tallinn Arena koosneb 5840 istekohaga peaareenist ja kolmest harjutusväljakust. Peaväljakut on võimalik kasutada nii iluuisutamise, jäähoki, võrkpalli, käsipalli, iluvõimlemise kui ka teiste spordialade treeninguteks ning võistlusteks. Esinduslik peaareen sobib suurepäraselt ka kontserdite korraldamiseks, sest erilist tähelepanu on pööratud nauditava heliakustilise efekti saavutamiseks. Jäähalli kahte ülejääud harjutusväljakut on võimalik kasutada ilu- ja kiiruisutamiseks ning jäähoki mängimiseks. Kolmas harjutusväljak on spetsiaalselt loodud jääkeegli treeninguteks ja võistlusteks.

Hoone kasutatav pind on 20 578 ruutmeetrit, mille sisse mahuvad ka võimlemis- ja jõusaalid, äripinnad spordivarustuse müügiks ja 74 istekohaga restoran. Hoone ümber on rajatud parkla, mis mahutab 500 sõidukit. Vastavalt detailplaneeringule kuuluvad Tondiraba Spordikeskuse kompleksi juurde ka siseujula, hostel ja golfiväljak, mida planeeritakse ehitama hakata järgmisel aastal.

Suurematest rahvusvahelistest jõuproovidest on Tallinn Arenal tänavu aset leidmas jääkeegliturniir Tallinn Cup 2014 (16.–18. oktoober 2014) ja järgmisel aastal iluuisutamise juunioride MM (1.– 8. märts 2015).

Tallinn Arena ehitustöid teostas Merko Ehitus AS, hoone arhitektuurilise lahenduse lõi Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Avamise päevakava: 
13.00 – Pressikonverents. 
14.00 – Tallinna linnapea kõne ja lindi lõikamine. 
14.15 – Iluuisutajate programm jääl.
14.35 – Uisud alla! Kõikidel soovijatel on võimalik uiske tasuta laenutada ja jäähallis tund aega uisutada. 
15.15 – VIP vastuvõtt. 
16.30 – Ürituse lõpp.

Tere tulemast!