COVID-19

Hea sõber!

Turvaliseks elamuseks palume teil Tondiraba Jäähall külastades kaasa võtta oma COVID-19 tõend, mida sisenemisel esitada. Tondiraba Jäähalli pääsevad vaid COVID-19 vastu vaktsineeritud (NB! Kehtiva (digi)tõendi tagab täisvaktsineeritus!). Tõendit ei ole vaja esitada kuni 18-aastastel külastajatel. Erinevate tõendite kohta saab täpsemalt lugeda veebilehelt www.kriis.ee

Teeme omalt poolt kõik, et turvalist keskkonda tagades, oleks meie külastajatele käik jätkuvalt täis positiivselt meeleolukaid emotsioone!

Meeldivate kohtumiseni!

Sinu Tondiraba Jäähall

Kordama kippuvad küsimused

COVID tõend

Küsimus: Kust on võimalik saada COVID-19 digitõendit, mida jäähalli tulles esitada? 

Vastus: Eesti patsiendiportaalis www.digilugu.ee saab endale luua COVID-19 immuniseerimis-, läbipõdemise tõendit  ja negatiivse testi, mida on võimalik esitada nii nutiseadmes kui ka väljaprindituna. Külastuseks aktsepteerime kolme sorti tõendit:

Euroopa Liidu standardile vastav digitaalne immuniseerimise tõend või siseriiklik vaktsineerimistõend. Välismaal vaktsineeritud saavad immuunsust tõestada, esitades kas immuniseerimispassi, selle koopia või vastava tõendi; teise riigi andmebaasi väljatrüki, mis on ametlikult kinnitatud; või immuniseerimispassi, mille väljastamist on võimalik paluda tervishoiuteenuse osutajalt paberkandjal.

COVID-19 läbipõdemise tõend

Negatiivse koroonatesti tõend 

Küsimus: Kas haiguse läbipõdemine on piisav või tuleb end ka vaktsineerida ja testida, et tõend oleks kehtiv? 

Vastus: Oluline on aru saada, et tegemist on kolme erineva tõendiga – immuniseerimise tõend, testitõend ja läbipõdemise tõend. Eesti arstide ja teadlaste nõukogu on teadusandmete põhjal teinud soovituse vaktsineerida läbipõdenuid kuus kuud pärast läbipõdemist ühe doosiga. Ehk senikaua kehtib läbipõdemise tõend ning hiljem kehtib immuniseerimise tõend.

Küsimus: Kas jäähalli pääseb ka kui on tehtud vaid üks koroonavaktsiin?

Vastus: Pfizer-BioNTech Comirnaty, Spikevaxi (COVID-19 Vaccine Moderna) ja Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) vaktsiinide puhul on kehtiva COVID-19 digitõendi taotlemiseks tarvis teha kaks koroonavaktsiini. Comirnaty vaktsiini puhu loetakse maksimaalne võimalik kaitse ja kuur lõpetatuks 7 päeva pärast teist doosi, Moderna 14 päeva pärast teist doosi, AstraZeneca 15 päeva pärast teist doosi ja Jansseni 14 päeva pärast esimest doosi.

Küsimus: Kas läheb arvesse ka vaktsineerituse tõend vaktsiiniga, millel puudub Eestis müügiluba?

Vastus: Eestis on hetkel kasutamiseks loa saanud neli vaktsiini: Pfizer-BioNTech Comirnaty, Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) ja COVID-19 Vaccine Janssen ning need on ühtlasi ainsad vaktsiinid, mille puhul väljastatakse digitõend, mida jäähalli külastamisel aktsepteerime.

Küsimus: Venemaa kodanikuna olen vaktsineeritud Venemaa vaktsiiniga Sputnik V, kas ma saan sellega sisse?

Vastus: Eesti tunnustab neid vaktsineerimisi, mida tunnustab inimese lähtekohariik.

Täpsema info COVID-19, digitõendi ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangute kohta leiab veebilehelt www.kriis.ee või infotelefonilt 1247.

Seoses COVID-19 nakkusohu piiramisega kehtivad Tondiraba Jäähallis Vabariigi Valitsuse käitumisjuhendile tuginedes järgmised täiendused:

Maskikandmine on aladel (sissepääsu ja saalide alal), kus ei kontrollita COVID-19 tõendit kohustuslik.

Kõikide turvalisuse ja heaolu nimel palume desinfitseerida käsi enne fuajee sisenemist.

Enne tehingu sooritamist palume desinfitseerida käsi ja eelistada viipe- või kaardimakset.

Palume hoida teiste külaliste ja -töötajatega vahemaad.

Tondiraba Jäähalli alad on varustatud käte desinfitseerimisvahenditega.

Kui oled haige, jää palun koju! Tondiraba Jäähalli ei ole lubatud külastada inimestel, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).

Tondiraba Jäähallil ei ole kohustust teostada külalistele meditsiinilist kontrolli, kuid on õigus paluda haigustunnustega inimestel jäähallist lahkuda.