FCI AGILITY WORLD CHAMPIONSHIP 2021 / Päevapilet 26.09 (13.09.20 asendus)

26.09.2021
08:00

Hea klient,

Peame kahetsusega teatama, et FCI agility maailmameistrivõistlused on edasi lükatud 2021. aastasse.

Covid-19 on meie maailma tugevalt muutnud. Eesti Kennelliit ja 2020 Agility MM korraldustoimkond jätkasid siiani MM-i ettevalmistamisega. Olime optimistlikud ja lootsime olukorra paranemist, kuid kahjuks ei ole seda juhtunud. Suur osa riikidest on teadmata ajaks piirid sulgenud, reisiliiklus on katkenud (kuigi kõik piirangud praegu juba lõdvenevad eri riikides eri tempoga). Võistlussport on üle maailma seiskunud, treeningud, sh koerte treenimine, on paljudes riikides praktiliselt välistatud. 

MM-ile kvalifitseerumine on paljudes riikides üles ehitatud kvalifikatsioonivõistlustele, mida praegu ei saa korraldada. Enamik meeskondi peaksid MM-ile tulema kehva ettevalmistusega ja pika võistluspausi järel. Piirangud on riikides erinevad, see tähendab, et võimalused suurvõistluseks valmistuda on riigiti ebavõrdsed.

Ehkki juba räägitakse piirangute leevendamisest, on eksperdid valdavalt üksmeelel, et suurte avalike ürituste korraldamise piirangud peaksid kestma veel pikka aega. Täna oleme olukorras, kus me ei tea, kas septembris on maailmameistrivõistluste korraldamine lubatud.

Võistlusele tulevad esindajad enam kui 40-st riigist maailmas. Võistluse toimumisel riskiksime võistlejate, kohtunike, pealtvaatajate ja korraldajate tervisega. Leiame, et selle riski võtmine ei ole põhjendatud.

Kõike eelnevat arvesse võttes otsustasid korraldustoimkond ja Eesti Kennelliit 22. aprillil, et FCI agility maailmameistrivõistluste toimumine aastal 2020 ei ole võimalik.

FCI agility MM toimub Tondiraba jäähallis 23-26. septembril 2021. 

Kõik 2020. aastaks ostetud piletid kehtivad ka 2021. aasta võistlustel. 

Võistluste korraldajatel on hea meel teid tervitada FCI agility maailmameistrivõistlustel 2021. aastal!

Juhul, kui te siiski soovite oma pileti tagastada, siis palun võtke ühendust: tagasiost@piletilevi.ee

Küsimuste korral ürituse kohta palun kontakteeruge korraldatajatega: info@agility2020.ee 

FCI Agility MM 2021

Agility  on hasartne, lõbus, põnev ja vaatemänguline koeraspordiala, kus koer peab mitmesugustest takistustest koosneva raja läbima kindlas järjekorras, vigadeta ja võimalikult kiiresti.  Koerajuht võib koera suunata vaid  hääle  ja kehakeele abil. Agility harrastamisel on  peamine inimese ja koera omavaheline hea koostöö ning kontakt.

Agility rada koosneb 15–22 takistusest, mille paigutus on  iga kord erinev ning rada läbitakse tavaliselt 30-60 sekundi jooksul. Võistlustel koostab kohtunik kindlate reeglite järgi rajad. Koerajuhtidel on ilma koerteta rajaga tutvumiseks aega mõni minut enne võistluse algust, et meelde jätta takistuste paiknemine ja planeerida juhtimisstrateegiat. Raja valesti läbimisele järgneb diskvalifitseerimine ning erinevate vigade ja ületatud ajalimiidi eest  antakse veapunkte. Parim on raja kõige puhtamini ja  kiiremini läbinud võistluspaar.

Agility sai alguse  1978.  aastal Inglismaal. Idee põhineb hobuste takistussõidul. Tänapäeval on spordiala levinud kiiresti üle maailma. Lisaks huvitavale  ajaveetmisvõimalusele on agility ka võistlussport, kus tulemuste peale võisteldakse nii kohalike klubide tasemel, rahvuslikel ja rahvusvahelistel kui ka Euroopa ja  maailmameistrivõistlustel. Esimesed maailmameistrivõistlused toimusid 1996.  aastal Šveitsis.

Eestis hakati agilityga tegelema 1991.  aastal.  Aktiivsem tegevus koos võistluste korraldamisega algas  2002 . aastal. Esimesed eestlased osalesid agility maailmameistrivõistlustel  2004.  aastal ja esimesed Eesti Meistrivõistlused toimusid 2007.  aastal.

Eestis korraldatakse Agility maailmameistrivõistlusi esimest korda. Agility on mänguline spordiala, mida on põnev vaadata ka neil, kes selle spordialaga ei tegele. Maailmameistrivõistlused on suure kõlapinnaga üritus, kuhu koguneb ca 500 sportlast, ca 400 tugiisikut ja ca 4000 fänni üle maailma. Võistlus toimub läbi nelja päeva – selleks, et saada kogu elamust, tuleb osaleda kõigil neljal päeval, sest iga päev on kavas erinevad harjutused. Koerad võistlevad mini, midi ja maksi klassis. Lisaks toimub videoülekanne, kus hinnanguliselt ostetakse ca 30 000 vaatajaõigust üle maailma.

Информация о ценах

При желании официанты накроют для вас стол, для этого работает услуга кейтеринга. Подробная информация здесь: https://fredo.ee/catering.
 

Информация

Date: 26.09.2021
Time: 08:00

Организатор

Eesti Kennelliit MTÜ
Lisainfo ekl@kennelliit.ee

КАРТА

Ледовая арена Тондираба находится в Ласнамяэ:
Варраку 14, 13917 Таллинн
Харьюский уезд, Эстония

+372 602 3200
info@tondirabaicehall.ee

Транспорт и парковкаКонтакт

СПАСИБО!