Leningrad

19.05.2019
19:30

EUROSHOW PROMOTER ESITLEB:

LENINGRADI MAIKONTSERT Tallinnas
19. mail 2019 Tallinnas Tondiraba Jäähallis

Täpselt 21 aastat tagasi, 1998. aastal, küsiti Sergei Šnurovilt ühes tema esimestest teleintervjuudest, mida ta teeb, kui nad saavad üle kogu riigi kuulsaks. Ta vastas veendunult: „Leningradiga on see väga keeruline, sellised projektid lihtsalt ei saa populaarsust koguda…“. Nüüd, 21 aastat hiljem, ei valmistu bänd mitte ainult absoluutse külastusrekordi löömiseks oma kodulinnas – 65 000 inimest Peterburi staadionil 19. oktoobril – vaid kogub staadionitäisi kõigis Euroopa pealinnades!

Nagu juba tavaks saanud, toob Leningrad 19. mail 2019 Tondiraba Jäähalli katuse alla kokku tuhandeid pealtvaatajaid. Šnurov ja tema meeskond on julged, ausad, sallimatud ja nimetavad asju õigete, kuigi mitte alati tsensuursete nimedega – nii on iga nende külaskäik Eesti venekeelsele elanikkonnale ja ka paljudele teistele nagu kauaoodatud sõõm värsket õhku. Hoolimata asjaolust, et suure ja vägeva vene keele õige kasutamine moodustab olulise osa bändi loomingust, üldine „viimsepäevavaimustus“ tõlkimist ei vaja!

„Staadionikultuur on pärit ajast, mil meelelahutust oli vähe ja iga sündmus kogus suure hulga publikut. Tollal ei olnud nii tihedat konkurentsi ega nii palju esinejaid nagu praegu. Ma käisin ise Akvaariumi soolokontserdil ja SKK oli puupüsti täis,“ meenutab Sergei Šnurov. „Jevtušenko luges staadionitel – selgub, et ka sõna võib rahvast kokku ajada nagu murdu. Kuid Leningradi eesmärk ei ole muidugi sõna ega mõte,“ räägib Sergei Šnurov. „Mulle tundub, et Leningradi eripära seisneb ainulaadses tundes, mida me edasi anname ja esile kutsume – sõnakuulmatuse pühitsemises, tundes, et kõik on lubatud, – ja seda tahab kogeda igaüks. Tegemist on puhtal kujul emotsiooniga.“

Oma põhiülesandeks peab Sergei üldiste, eri inimesi ühendavate ideede otsimist. Seejuures ei pea igas laulus sugugi sügavat mõtet olema.

„Ma ei ole kunagi niimoodi arvanud. Vahel on vastupidi, et mida mõttetum tekst, seda parem laul. Võtame kasvõi näiteks laulu „Oi pakane-pakane, ära külmuta mind ära“ (vn k „Ой мороз-мороз, не морозь меня“). Millest see räägib? Mitte millestki. Aga loob meeleolu. Sellise tüüpilise vene melanhoolia. Me võtame selle melanhoolia nagu pirukatäidise, pistame hakklihamasinasse ja saame tulemuseks jõhkra peo!“

Muidugi on ka Eesti elanikel, mida Leningradi hakklihamasinasse toppida. Iga kontsert on kui massiivne psühhoteraapiaseanss. Inimesed, kes on väsinud tavadest, argirutust ja sotsiaalsetest neuroosidest, heidavad üldises muusikalises kaoses eemale kõik, mis on kuhjunud ning lahkuvad kontserdilt nagu heast saunast – väsinute, puhaste ja õnnelikena. 19. mail teeb Leningrad Tallinnas taaskord korralikku peapesu ja raputab kollektiivset teadvusetust. Kõlavad kõik bändi eri aastate peamised hitid, aga ka uued laulud. Tere tulemast Leningrad-teraapiasse!

Info

Date: 19. Mai 2019

Event times:
19:30

Ticket information:
Buy ticket here
Kiirematele seisukohad hinnaga 35 €!
Seisupiletite ostmisel valida esmalt odavam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi.
Istekohad 12-60 €
Kõikidele Tondiraba Jäähallis toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.60€/ pilet.

More information:

Vanusepiirang 18+
Üritus toimub vene keeles
Uksed avatakse kell 18:30
Ürituse algus 19:30. Hilinejaid saali ei lubata!
Kestus ca. 1,5 tundi
Piletid müügil ka toimumise päeval kohapeal.
Foto- ja videokaamera ei ole lubatud.

Tondiraba areen pakub oma vaatajatele maksimaalselt mugavaid ja õdusaid kohti VIP-loožis

Parim ülevaade, ainult teie seltskond, unustamatud muljed ja individuaalne teenindus. VIP-loož on ideaalne nii sõpradele kui ka firmapeo ja sünnipäeva pidamiseks. Igas VIP-loožis on garderoob, tualettruum ja teler.

Soovi korral katavad kelnerid teile laua, selleks töötab catering-teenus. Täpsem info siit: http://bouche.ee/kontakt.

Et ühte sellist mugavat looži rentida, kirjutage e-posti aadressile tondiraba@piletilevi.ee.

VIP-loožid:
Loož nr 1 (Sektor A1, 7 inimesele). Looži rent on 195 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet
Loož nr 2 (Sektor A1, 7 inimesele). Looži rent on 195 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet
Loož nr 3 (Sektor D4, 7 inimesele). Looži rent on 195 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet
Loož nr 4 (Sektor D4, 7 inimesele). Looži rent on 195 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet
Loož nr 5 (Sektor D2, 15 inimesele). Looži rent on 375 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet
Loož nr 7 (Sektor C4, 15 inimesele). Looži rent on 375 €, pluss igal inimesel peab olema ka ürituse pilet

Loož avatakse alates uste avamisest (kirjas piletil või piletimüügi kodulehel) ja suletakse 30 min peale kontserdi lõppu.

Ratastoolikohad asuvad sektorite A4 ja B1 taga, saatja pääseb üritusele tasuta ja tema kohad asuvad A4 ja B1 sektoris, reas 7, kohad 1-7. Ratastoolipileteid on võimalik broneerida läbi Piletilevi kontori aadressil info@piletilevi.ee või telefonil 6659534. Ratastoolipiletigatoimub  sissepääs peaustest.

NB! Pöörame teie tähelepanu sellele, et seoses turvaklaaside paiknemisega I tasandil 1. ja 2. rea ees, võivad need kohad olla osaliselt piiratud nähtavusega.
II korruse, kõigi 1. rea kohtade ning II korruse vahekäikude kohal asuvate istekohtade ees on piire, mis on paigaldatud ohutuse tagamiseks.

Organizer

Euroshow Promoter Europe SIA
Lisainfo euroshow@inbox.lv