Tondiraba jäähall tähistab viiendat sünnipäeva

Tallinna Tondiraba jäähallil täitub homme, 1. augustil viies tegevusaasta – selle aja jooksul on jäähall olnud võõrustajaks mitmetele suurüritustele ja rahvusvahelistele spordivõistlustele. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Põhjamaade suurim ja moodsaim multifunktsionaalne 5840 istekohaga jäähall aastatega leidnud kindla koha rahvusvahelises spordi- ja kultuuriürituste korraldamises. „Selle tõestuseks valiti Tondiraba jäähall 2017. aastal Euroopa parimate jäähallide hulka, võttes arvesse muuhulgas selle unikaalsust ja külastatavust,“ märkis Belobrovtsev. 

Ta mainis, et paljuski tänu Tondiraba jäähalli valmimisele 2014. aastal sai Tallinnas uue hingamise sisse ka kunagi ülipopulaarseks alaks olnud jäähoki. „Nende aastate jooksul on siin toimunud hulgaliselt kohalikke ja rahvusvahelisi hoki suurvõistlusi nagu Kontinentaalse Jäähokiliiga (KHL) mängud, Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHF) U20/18 hokiturniir, 2015. aastal juunioride MM ja mitmed Soome Jäähoki liiga mängud,“ ütles Belobrovtsev. „On ilmne, et kohalik jäähoki tase on viimastel aastatel tõusujoonel olnud.“ 

Tondiraba jäähalli juhataja Elena Glebova sõnul on jäähalli aastate jooksul külastanud ligi miljon inimest. „Teiste suursündmuste seas toimusid siin sellised jääspordi suurvõistluseid nagu ISU juunioride iluuisutamisvõistlused, 2018. aastal EM jääkeeglis ja Tallinn Trophy,“ sõnas Glebova. „Eesti iluuisutamise 100. aastapäevale pühendatud uisugalal esinesid läbi aegade parimad iluuisutajad.“  

Teistest spordialadest on toimunud Eesti võitluskunstide võistlused, Baltimaade Lahtised Taekwondo Meistrivõistlused, poksivõistlused “King of Kings” ja “Nr 1 Fight Show”, võrkpalli Euroopa Liigamängud, käsipalli Tallinn Handball Cup 2019 ja palju teisi spordisündmusi, mis on  leidnud spordisõprades sooja vastuvõtu. 

Juba lähiajal, 12.-18. augustini saab Tondiraba jäähallis kaasa elada juunioride maailmameistrivõistlustele maadluses. Tegemist on erakordse suursündmusega, sest viimati peeti maadluse rahvusvahelisi tiitlivõistluseid Eestis aastal 1938, mil Estonia teatris toimus täiskasvanute EM. Toona võitis raskekaalus kulla Johannes Kotkas, kellest sai valitsev Euroopa meister 28 aastat järjest ehk 1938–1966, mis on siiani ka maailmarekord. 

2020. aasta 2.-8. märtsil toimuvad samas iluuisutamise juunioride MM, mis on juba kolmas ISU tiitlivõistlus ja 2022. aasta 10.-16.jaanuaril ISU Euroopa MV. 

Suurepärase heliakustikaga peaareenil on kontserdielamusi pakkunud mitmed suured maalima muusikatähed. 2017. aastal toimus jäähallis esimene Tallinna tantsupidu Linnulend, kus tantsis enam kui 1600 tallinlast 100st rahvatantsurühmast. Järgmisel aastal toimub taas erinevate kultuuride laulu-ja tantsfestival Slaavi Pärg. 

Tondiraba jäähallis treenivad Tallinna spordikoolide ja paljude spordiklubide noored sportlased, kes on saavutanud märkimisväärseid tulemusi kohalikel kui ka mainekatel rahvusvahelistel võistlustel. 

Sünnipäeva puhul loositakse välja viis vaba jää abonementi.Loositingimustega saab tutvuda Tondiraba jäähalli kodulehel ja Facebookis. 

Lisainfo:
Roland A. Rand
Tondiraba jäähall
Arendus- ja müügispetsialistT
el: 56 239 479

Tallinna Tondiraba jäähallil täitub 1. augustil 2019 viis aastat avamisest. Loosimisele läheb viis vaba jää pääset: üks 10 x pääse lastele vanuses kuni 19 aastat, üks 10 x pääse täiskasvanule ja kolm kuupääset

Loosimises osalemiseks on kaks võimalust:

Instagramis:

  • järgi Tondiraba jäähalli Instagrami kontot 
  • LIKE’i seda postitust
  • Postita endast foto, mis on tehtud Tondiraba jäähalli territooriumil ükskõik millisel alal ja täägi postitusele Tondiraba jäähall  #tondirabaloos2019 

FaceBook’is:

  •  liitu Tondiraba jäähalli FB kontoga
  •  LIKE’i seda postitust
  • Postita endast foto, mis on tehtud Tondirabal jäähalli teritooriumil ükskõik millisel alal ja lisa  #tondirabaloos2019

Osavõtjate vahel loositakse välja auhinnad. Võitjad avalikustame jäähalli kodulehel Facebookis ja Instagram’is 2. septembril 2019.

Eesti asus kohtumist juhtima viiendal mänguminutil, kui väravaarve avas Aleksei Sibirtsev. Teisel kolmandikul viskas külalismeeskonna ridades juba 11. sekundil 1:1 viigivärava Joey Oosterveld, aga Eestil oli kiire vastus olemas, kui 50. sekundil jõudis koondisekarjääris esimest korda sihile Rootsis üles kasvanud Christopher Usov. Lisaks sai Eesti eest käe valgeks teise kolmandiku lõpus Jaanus Sorokin ja ligi viis minutit enne lõpuvilet tõi tabloole 4:1 võidunumbrid käimasoleva turniiri teise ja koondisekarjääri 43. värava visanud Robert Rooba.

Teistes täna I divisjoni B-grupi turniiril Tondiraba jäähallis peetud matšides sai Poola skooriga 7:3 jagu Ukrainast ja Rumeenia alistas numbritega 3:2 Jaapani.

Tabeliseis kahe vooru järel: 1. Poola 6 punkti, 2. Rumeenia (5), 3. Eesti (4), 4. Jaapan (3), 5. Ukraina (0), 6. Holland (0).

Allikas: Postimees

Hiina ja Eesti noorte hokimängijate sõpruskohtumine Tondiraba jäähallis.
Vaata Tallinna TV uudist siit

Tondiraba jäähall tähistas oma kolmandat sünnipäeva. Vaata videouudist siit.

Reklaamivaba internetitelevisioon Viaplay näitab täies mahus täna Pariisis ja Kölnis algavaid jäähoki maailmameistrivõistlusi, kokku kantakse otsepildis üle kõik 64 tipptasemel hokimatši.

Esimesed otseülekanded algavad Viaplays täna kell 17.10, kui mõõtu võtavad Rootsi ja Venemaa ning Soome ja Valgevene koondised. Esimest mängu näitab otsepildis ka spordikanal Viasat Sport Baltic, teine on eetris kordusena. Täna kell 21.10 on Viaplays järgmised otseülekanded, kui vastamisi on Tšehhi ja Kanada ning USA ja Saksamaa.

Spordikanali Viasat Sport Baltic hokikommentaatori Vallot Puki hinnangul on tulemas väga kõva hokiturniir, kuna Euroopasse oma rahvuskoondise au kaitsma tulnud väga palju häid mängijad maailma tugevaimast jäähoki profiliigast NHL, kus hooaeg on praegu lõpusirgel.

 „Kahe eelmise MM-i kuld Kanada on väljas pisut vähem nimekama satsiga kui mullu, aga see on siiski ju Kanada – favoriit alati ja igal pool. Seekord tahaks eraldi välja tõsta kaks meeskonda, kelle edu üle suurturniiridel ei imesta keegi, aga viimastel MM-idel on kõvasti lati alt läbi lennatud. Nendeks on Rootsi ja Tšehhimaa. Rootslased on kahel viimasel MM-il veerandfinaalis kaotanud, kuid nüüd tulid kohale ja on näljased tõestama koguni 15 meest NHL-ist. Viimati viis aastat tagasi medali saanud tšehhidel on samuti koos vägagi löögivõimeline tiim. Paneme siia otsa veel Venemaa ja ongi medalimeeskonnad vast nimetatud. Soome ja USA ei näi hetkel nii sitked, et võiksid medalimängu tõusta. Läti on saanud peaaegu kõik tugevamad kokku ning uue peatreeneri käe all peaks midagi positiivset ikka tulema,” leidis Pukk.

2017. aasta jäähoki maailmameistrivõistlused peetakse 5.-21. maini paralleelselt Pariisis ja Kölnis, kus võistlustulle astuvad 16 maailma parimat hokitiimi. Poolfinaalid mängitakse 20. mail ning tänavune hoki maailmameister selgub 21. mail kell 21.45 algavas matšis Kölnis.

Baltimaade suurim internetitelevisioon Viaplay koondab lisaks spordiülekannetele rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest. Teenust saab kasutada veebilehe www.viaplay.ee kaudu või nutiseadmetele loodud äpiga (iOS, Android). Nutiseadmest saab videostriimi suunata Chromecasti voogedastaja abil ka telerisse suurele ekraanile.

Lisainfo:
Vallot Pukk, Viasat Sport Balticu hokikommentaator, telefon +372 5561 6344, e-post vallot.pukk@gmail.com

2. ja 4. detsembril peab Kontinentaalse Hokiliiga (KHL) klubi Riia Dinamo kaks mängu Eesti pinnal. Tondiraba jäähallis võõrustatakse esmalt valitsevat meistrit Magnitogorski Metallurgi, teises mängus astub Läti klubile vastu Tšeljabinski Traktor.

Tondiraba jäähallis toimuval rahvusvahelisel iluuisutamise võistlusel Tallinn Trophy oli eestlannadest parim Helery Hälvin, kes kogus lühi- ja vabakava kokkuvõttes isiklikku rekordit tähistavad 144,90 punkti.

Tänase vabakava eest teenis ta 91,54 punkti, eilses lühikavas oli Hälvin saanud 53,36 silma. 25-aastase eestlanna tippmark paranes ligi kümne punktiga (varasem rekord 135,02p) ning ta lõpetas võistluse 12. kohal.

Esikoha saavutas venelanna Stanislava Konstantinova 186,97 punktiga (Tulemused).

Gerli Liinamäe sai 129,47 punktiga 14. koha, 16-aastane Kristina Škuleta-Gromova püstitas isikliku rekordi 126,24 silmaga ning oli 16.
Delfi: http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/fotod-helery-halvin-oli-tallinn-trophyl-isikliku-rekordiga-parim-eestlanna?id=76379991

Koolivaheaja eripakkumine 22-30.10.
Uisulaenutus lastele-õpilastele, täiskasvanutele 1€. Uisupilet lastele-õpilastele 4€, täiskasvanutele 6€.

Tallinna Keskraamatukogu kutsub taas õpilasi kogu klassiga osa võtma lugemisprogrammist„Loeme valmis „Oma raamatu““. Programm toimub ajavahemikul 20.10.2016–17.03.2017. Osalema on oodatud Tallinna koolide 1.–9. klasside õpilased.

Lugemisprogrammis osaleb klass tervikuna. Õpilased loevad raamatuid ja koostavad iga loetud teose põhjal A4 formaadis kokkuvõtte, kus võib kujutlusvõimel lasta vabalt lennata. Loetud raamatust võib kujundada reklaami, joonistada pildi või läheneda loetule muul looval viisil. Kokkuvõtted loetust tuleb tuua raamatukokku ning programmi lõppedes köidab raamatukogu need raamatuks. Nii tekib igal klassil „Oma raamat“.

Kevadeks selgub iga linnaosa parim klass. Võitjaks on klassid, kelle „Oma raamatus“ on programmi lõppemise ajaks kõige rohkem lehti. Võitjaklasse ootab Tondiraba Jäähallis elamusrohke auhind!

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ sai 2013. aastal alguse Pääsküla raamatukogus. Programmi eesmärk on väärtustada lugemist kui silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust ning õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist. Eelmisel hooajal osales programmis 80 klassi, kes lugesid kokku 13 349 raamatut. Kõige paksemasse “Oma raamatusse” koguti lausa 1040 lehte. Lisaks eestikeelsetele raamatutele, loeti ja kirjutati ka inglise, vene ja itaalia keeles. Teoste kokkuvõtetele läheneti loovalt – joonistati, kleebiti, kirjutati luuletusi ning koostati loetu põhjal mitmesuguseid nuputamisülesandeid. Lugemisprogramm kujunes nii menukaks, et klassid täitsid lugemispäeviku asemel hoopis “Oma raamatu” lehti.

Lisainfo ja täpsemad juhised veebiaadressil www.keskraamatukogu.ee/lasteleht, e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja
telefonil 683 0914.


Eesti jäähokikoondis peab kodus toimuval olümpiamängude valikturniiril otsustava viimase kohtumise täna kell 17.00 eksootilise Mehhiko koondise vastu.