Eesti meeste jäähokikoondis alistas Tallinnas Tondiraba jäähallis Hollandi meeskonna tulemusega 4:1

Eesti asus kohtumist juhtima viiendal mänguminutil, kui väravaarve avas Aleksei Sibirtsev. Teisel kolmandikul viskas külalismeeskonna ridades juba 11. sekundil 1:1 viigivärava Joey Oosterveld, aga Eestil oli kiire vastus olemas, kui 50. sekundil jõudis koondisekarjääris esimest korda sihile Rootsis üles kasvanud Christopher Usov. Lisaks sai Eesti eest käe valgeks teise kolmandiku lõpus Jaanus Sorokin ja ligi viis minutit enne lõpuvilet tõi tabloole 4:1 võidunumbrid käimasoleva turniiri teise ja koondisekarjääri 43. värava visanud Robert Rooba.

Teistes täna I divisjoni B-grupi turniiril Tondiraba jäähallis peetud matšides sai Poola skooriga 7:3 jagu Ukrainast ja Rumeenia alistas numbritega 3:2 Jaapani.

Tabeliseis kahe vooru järel: 1. Poola 6 punkti, 2. Rumeenia (5), 3. Eesti (4), 4. Jaapan (3), 5. Ukraina (0), 6. Holland (0).

Allikas: Postimees

Hiina ja Eesti noorte hokimängijate sõpruskohtumine Tondiraba jäähallis.
Vaata Tallinna TV uudist siit

Tondiraba jäähall tähistas oma kolmandat sünnipäeva. Vaata videouudist siit.

Reklaamivaba internetitelevisioon Viaplay näitab täies mahus täna Pariisis ja Kölnis algavaid jäähoki maailmameistrivõistlusi, kokku kantakse otsepildis üle kõik 64 tipptasemel hokimatši.

Esimesed otseülekanded algavad Viaplays täna kell 17.10, kui mõõtu võtavad Rootsi ja Venemaa ning Soome ja Valgevene koondised. Esimest mängu näitab otsepildis ka spordikanal Viasat Sport Baltic, teine on eetris kordusena. Täna kell 21.10 on Viaplays järgmised otseülekanded, kui vastamisi on Tšehhi ja Kanada ning USA ja Saksamaa.

Spordikanali Viasat Sport Baltic hokikommentaatori Vallot Puki hinnangul on tulemas väga kõva hokiturniir, kuna Euroopasse oma rahvuskoondise au kaitsma tulnud väga palju häid mängijad maailma tugevaimast jäähoki profiliigast NHL, kus hooaeg on praegu lõpusirgel.

 „Kahe eelmise MM-i kuld Kanada on väljas pisut vähem nimekama satsiga kui mullu, aga see on siiski ju Kanada – favoriit alati ja igal pool. Seekord tahaks eraldi välja tõsta kaks meeskonda, kelle edu üle suurturniiridel ei imesta keegi, aga viimastel MM-idel on kõvasti lati alt läbi lennatud. Nendeks on Rootsi ja Tšehhimaa. Rootslased on kahel viimasel MM-il veerandfinaalis kaotanud, kuid nüüd tulid kohale ja on näljased tõestama koguni 15 meest NHL-ist. Viimati viis aastat tagasi medali saanud tšehhidel on samuti koos vägagi löögivõimeline tiim. Paneme siia otsa veel Venemaa ja ongi medalimeeskonnad vast nimetatud. Soome ja USA ei näi hetkel nii sitked, et võiksid medalimängu tõusta. Läti on saanud peaaegu kõik tugevamad kokku ning uue peatreeneri käe all peaks midagi positiivset ikka tulema,” leidis Pukk.

2017. aasta jäähoki maailmameistrivõistlused peetakse 5.-21. maini paralleelselt Pariisis ja Kölnis, kus võistlustulle astuvad 16 maailma parimat hokitiimi. Poolfinaalid mängitakse 20. mail ning tänavune hoki maailmameister selgub 21. mail kell 21.45 algavas matšis Kölnis.

Baltimaade suurim internetitelevisioon Viaplay koondab lisaks spordiülekannetele rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest. Teenust saab kasutada veebilehe www.viaplay.ee kaudu või nutiseadmetele loodud äpiga (iOS, Android). Nutiseadmest saab videostriimi suunata Chromecasti voogedastaja abil ka telerisse suurele ekraanile.

Lisainfo:
Vallot Pukk, Viasat Sport Balticu hokikommentaator, telefon +372 5561 6344, e-post vallot.pukk@gmail.com

2. ja 4. detsembril peab Kontinentaalse Hokiliiga (KHL) klubi Riia Dinamo kaks mängu Eesti pinnal. Tondiraba jäähallis võõrustatakse esmalt valitsevat meistrit Magnitogorski Metallurgi, teises mängus astub Läti klubile vastu Tšeljabinski Traktor.

Tondiraba jäähallis toimuval rahvusvahelisel iluuisutamise võistlusel Tallinn Trophy oli eestlannadest parim Helery Hälvin, kes kogus lühi- ja vabakava kokkuvõttes isiklikku rekordit tähistavad 144,90 punkti.

Tänase vabakava eest teenis ta 91,54 punkti, eilses lühikavas oli Hälvin saanud 53,36 silma. 25-aastase eestlanna tippmark paranes ligi kümne punktiga (varasem rekord 135,02p) ning ta lõpetas võistluse 12. kohal.

Esikoha saavutas venelanna Stanislava Konstantinova 186,97 punktiga (Tulemused).

Gerli Liinamäe sai 129,47 punktiga 14. koha, 16-aastane Kristina Škuleta-Gromova püstitas isikliku rekordi 126,24 silmaga ning oli 16.
Delfi: http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/fotod-helery-halvin-oli-tallinn-trophyl-isikliku-rekordiga-parim-eestlanna?id=76379991

Koolivaheaja eripakkumine 22-30.10.
Uisulaenutus lastele-õpilastele, täiskasvanutele 1€. Uisupilet lastele-õpilastele 4€, täiskasvanutele 6€.

Tallinna Keskraamatukogu kutsub taas õpilasi kogu klassiga osa võtma lugemisprogrammist„Loeme valmis „Oma raamatu““. Programm toimub ajavahemikul 20.10.2016–17.03.2017. Osalema on oodatud Tallinna koolide 1.–9. klasside õpilased.

Lugemisprogrammis osaleb klass tervikuna. Õpilased loevad raamatuid ja koostavad iga loetud teose põhjal A4 formaadis kokkuvõtte, kus võib kujutlusvõimel lasta vabalt lennata. Loetud raamatust võib kujundada reklaami, joonistada pildi või läheneda loetule muul looval viisil. Kokkuvõtted loetust tuleb tuua raamatukokku ning programmi lõppedes köidab raamatukogu need raamatuks. Nii tekib igal klassil „Oma raamat“.

Kevadeks selgub iga linnaosa parim klass. Võitjaks on klassid, kelle „Oma raamatus“ on programmi lõppemise ajaks kõige rohkem lehti. Võitjaklasse ootab Tondiraba Jäähallis elamusrohke auhind!

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ sai 2013. aastal alguse Pääsküla raamatukogus. Programmi eesmärk on väärtustada lugemist kui silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust ning õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist. Eelmisel hooajal osales programmis 80 klassi, kes lugesid kokku 13 349 raamatut. Kõige paksemasse “Oma raamatusse” koguti lausa 1040 lehte. Lisaks eestikeelsetele raamatutele, loeti ja kirjutati ka inglise, vene ja itaalia keeles. Teoste kokkuvõtetele läheneti loovalt – joonistati, kleebiti, kirjutati luuletusi ning koostati loetu põhjal mitmesuguseid nuputamisülesandeid. Lugemisprogramm kujunes nii menukaks, et klassid täitsid lugemispäeviku asemel hoopis “Oma raamatu” lehti.

Lisainfo ja täpsemad juhised veebiaadressil www.keskraamatukogu.ee/lasteleht, e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja
telefonil 683 0914.


Eesti jäähokikoondis peab kodus toimuval olümpiamängude valikturniiril otsustava viimase kohtumise täna kell 17.00 eksootilise Mehhiko koondise vastu.

Teenekad Kalevi naisveteranid, kes siiani on säilitanud oma elujõu ja uudishimu Eesti spordi vastu, kogunesid uude Tondiraba Jäähalli, et tutvuda spordiehitisega ning sealsete  tegevustega.

Kokku tuli 25 endist tippsportlast, kellele tehti ülevaatlik ekskursioon. Nähti peaareeni, kahte jäähalli-treeningväljakut, curlingusaali ja riietusruume. Käidi ka uhkes teise korruse VIP 13 Tallinn 1980 loozis, kus avanes panoraam vaade ümbruskonnale. Peale ekskursiooni külastati maja kohvikut Collection. Loodame, et kõigile meeldis ja ootame neid taas  külla.

Tallinna Spordkool kutsub kõiki 7-19 aasteaseid linna noori kiiruisutamise trenni.
Jäätreeningud algavad 1. jaanuarist 2015 Tondiraba Jäähallis. Esimesed ettevalmistavad treeningud algavad detsembrist.
Lühiraja kiiruisutamine on kiire ning atraktiivne spordiala, kus 111 meetrisel ringil uisutatakse ligi 50 km/h.

Treeneriks on Eesti meister Mart Markus.
Soovijatel võtta ühendust: markusmart@hot.ee

Kiirusiutamine annab:
– hea koordinatsiooni ja tasakaalu
– hea füüsilise vormi tegelemaks ja teiste spordialadega
– võimaluse võistalda välismaal
– tugevad jalad ja hea vastupidavuse

Vaata lisa: YOUTUBE/short-track

25. – 27. septembril võõrustas Tondiraba Jäähall Rahvisvahelist ISU Juunioride Grand Prix iluuisutamise võistlust. Tänaseks on selgunud võitjad. Lõpliku tabelit ja tulemusi näete siit: http://www.isuresults.com/results/jgpest2014/index.htm